בוגרי הקורס מספרים

thE1L15tu3k-SD
נגן וידאו

מהנדס משה גנקין

לשעבר מפקד הבינוי בצה"ל

מי שעוסק בבנייה, לדעתי זה קורס חובה. אני בהחלט מרגיש שהיום אני מכיר את התקנים, מכיר את התקינה, כולה. וכשאתה מכיר את הכול יותר קל לך להתמודד כי אצלך העובדות. ההכשרה הטובה ביותר נמצאת פה. ומי שרוצה את ההכשרה הטובה ביותר, זה הקורס.

OHn7ghvF4Wc-SD
נגן וידאו

הנדסאי כפיר טצת

אלקטרה בניה בע"מ

הקורס הזה משתלב בעבודה שלי בזה שאני מכיר תקנים חדשים, ומיישם אותם בשטח בזמן הבנייה ובזמן הביצוע. אני יודע לגשת לטייחים או לרצפים, ולבדוק אותם פיזית בשטח, ולעלות על הטעויות עוד לפני שהדייר מגיע לקבל את הדירה. אני המלצתי כבר לכמה חברים לבוא לקורס. הקורס מאוד מעניין ותרם לי רבות.

1E_swtIvgWo-SD
נגן וידאו

מהנדס שי שחר

מהנדס, הקרן לירושלים

יש הרבה נושאים בביצוע שמבחינת התקן לא ידעתי. יש גם בשוק הרבה ידע מוטעה, משהו שחשבתי שהוא אחד ואתה מגלה שהוא אחר – שמסתבר שהוא טעות.
הקורס הרחיב לי את הידע בצורה משמעותית.
מי שעובד בביצוע ועושה מסירות לדיירים כדאי לו לדעת מה התקן מאפשר ומה לא. אם אתה מכיר את התקנים אז אתה יודע לבקר אותם בצורה יותר טובה.

btLeZmYqqxc-SD
נגן וידאו

מהנדס דרור גוטר

פרוייקט הקמת נמל המפרץ

חד משמעית יש שיפור במקצועיות בכל מה שקשור לתקינה, דברים שפעם לא חשבת להתעסק איתם – וכתוצאה מהדיוק שהבנתי שאנחנו מחויייבים להגיע עשינו שיפור תהליכים בשיטות הביצוע. השליטה בחומרים עלתה וכתוצאה מזה גם המקצועיות וגם השיח שבאים לבדוק אותך ורואים שאתה מבין אז פחות בודקים אותך שזה בסוף יתרון.

WZRAqIZBLDY-SD
נגן וידאו

מהנדס נאיף חכרוש

לאור ההשתתפות בקורס הגישה שלי נהייתה יותר חדה ויותר מקצועית לכל אלמנט או שלב של ביצוע בהתאם לדרישות המיוחדות שלו.
למרות תקופת הניסיון הארוכה שלי בביצוע הרבה דברים, לא התייחסתי אליהם ולא ידעתי מהם וכמעט אני בטוח שמספר רב של מהנדסים לא יודעים שהם קיימים. דברים חשובים ביותר שכל מהנדס אזרחי שעובד ומבצע עבודות בתחום הזה חייב שיהיה לו את המידע הזה וחייב שילמד את הדברים, את הדרישות, ומה שהתקנים מאפשרים ואיזה סטיות מותרות ואיזה סטיות לא מותרות, ואיזה דרכי ביצוע אפשריות.

UTm2PMIzOt0-SD
נגן וידאו

מהנדס עמרי אלון

מנכ"ל ובעלים, אלון בדק בית

בסוף אנחנו נתקלים במנהלי עבודה וקבלני משנה בגיל של אבא או סבא שלכם והם מבחינתם יודעים איך לבנות. אבל הם תקועים עם התקנים הישנים וכל הענף מתגלגל ויוצאים תקנים חדשים.
אתם מקבלים בקורס שפה מקצועית משותפת ואז כשאנחנו  מדברים איתם אם זה על אריחים, רובה, הדבקה ודברים כאלה אז זה גם משפר את היכולת והביטחון שלכם ואתם מבינים עניין בעצם.

62BIktp_Aoc-SD
נגן וידאו

הנדסאי דן בוסקילה

מפקח בכיר, וקסמן גוברין

השיפור בידע המקצועי שלי בא לידי ביטוי ביום-יום בזה שהבדיקות שאני מבצע באתר שאני אחראי עליו, הן יותר מדויקות ויותר נרחבות. זאת אומרת שאם פעם אחת ידעתי לבדוק משהו אחד, היום אני יודע לבדוק על אותו אלמנט מספר דברים, וזה מה שחיזק אצלי את הידע.

mehH5RHy-Gc-SD
נגן וידאו

מהנדס אלון מנצור

מנהל פרוייקטים, אל-טרנס הנדסה ופיתוח בע"מ

בקורס מתעסקים בתכל’ס, לא נוגעים במסביב. לומדים את התקנים, לומדים את המשמעויות, יש הכוונה מדויקת איך, למה וכמה לעשות. כשאתה מתעסק בליקויי בניה אתה צריך בעצם לראות ‘רנטגן’ את הבניין והקורס הזה בעצם נתן לי יתרון משמעותי בדבר הזה וזה עזר לי מאוד להבין את כל הנושא של הבניין בפן המקצועי, בפן הטיפולי של הליקויים.  אני חושב שזה הדבר הכי חשוב שצריך מעבר ללימודים למי שרוצה להתעסק בכל הנושא של ליקויי בניה וידע בתקנים.

Fh3GiRrlOuc-SD
נגן וידאו

מור כחלון

מהנדס ביצוע

לא ידעתי שחסר לי את הידע המקצועי הזה. לא ידעתי שזה כזה רלוונטי. אני מרגיש שיפור במקצועיות בעיקר בתחום של הידע בתקנים והשליטה בתקנים ואיך באמת בודקים ומוודאים תקינות.
הקורס מאוד מקצועי הוא הרים אותי בכמה רמות מקצועיות למעלה.
אני מבין בעבודה, יודע לבנות בניינים, יודע לעשות הכל, אבל הידע הקונקרטי הזה של התקנים,
מאד מיקד אותי ומאד שם אותי ברמה מקצועית יותר טובה ממה שהייתי לפני.
אני חושב שלכל מהנדס צריך להיות את הידע הזה, המלצתי גם לכל החברים שלי לקנות את הקורס.

YLXuqpG3MOo-SD
נגן וידאו

מהנדס טלאור אביצור

יש לי מרצה בטכניון שהוא מנהל פרויקטים שלא יודע את התקנים, מה שהתקן אומר בדיוק,
וגם כשאתה הולך לשטח ומדבר עם מנהלי ביצוע ומנהלי פרויקטים הם לא יודעים מה התקן אומר בדיוק, אז אתה אומר: “בואנ’ה, אתם שנים בונים בתים, איך אתם לא יודעים את הדברים האלה?!”
הקורס הזה נותן לך כוח בדברים האלה, אם לא תדע את התקנים ותחרוג מהם זה לא שווה כל מה שעשית. צריך לדעת טוב את התקנים.
זה יהפוך אותך למהנדס יותר טוב. הקורס הזה שווה כל שקל.

FZUTEkCE-eE-SD
נגן וידאו

מהנדס זאהר אבו סמרה

מנהל פרוייקט

הקורס הזה מאוד תרם לי, הרבה כלים לא היו לי, מבחינת גישה לסטיות מותרות..עכשיו אני נכנס לפרטי פרטים מכל הבחינות, דרישות תקן, דרישות איכות- הקורס הזה ממש מיקד אותי.
הקורס נתן לי ביטחון עצמי וביטחון ביצועי. אני מרגיש שאני יותר מכיר את הדברים לעומקם מבחינת תקינה, מבחינת סטיות נדרשות אז זה נותן לי ביטחון בביצוע, שעשיתי דברים נכונים.
כל מהנדס שעוסק בביצוע, אני ממליץ לו בחום על הקורס הזה!

QtQ1DK24yu0-SD
נגן וידאו

הנדסאי יונתן גרסברגר

מנהל פרוייקט

יש לי אחרי הקורס הזה, הרבה יותר ידע ויותר כלים, אתה יודע מה מותר ומה אסור –
אתה יודע איך לבדוק, ואתה יודע מה לבדוק. יש לך תשובות לקבלנים, יש לך תשובות לדיירים, יש לך תשובות ליזם, אתה יודע בדיוק מה צריך ומה לא צריך. ממליץ בחום.

1vNQOApCwcM-SD
נגן וידאו

הנדסאי רפאל גבע

מנהל פרוייקטים

יש הבדל מטורף ותהומי בין הידע שהיה לי לפני הקורס והידע שיש לי לאחר הקורס. אני פשוט מגיע לפגישות, לתכנונים אדריכליים עם אנשים בשטח ואני שולט בכל החומר ממש בלי להתאמץ, זה ממש יושב עליי. אני נותן הערות לקבלן לפני שהוא מבצע את העבודה כדי שלא יהיו טעויות ועיכובים בלוחות זמנים בגלל תיקונים וליקויים.
אני רואה את ההבדל ביני לבין המהנדסים שסובבים אותי, יש בינינו פער עצום. אני ממליץ להם ללכת לקורס כל הזמן.

tQtCXaV-1Wc-SD
נגן וידאו

מהנדס אורי עזר

מהנדס ביצוע, אשטרום הנדסה ובנייה צפון

ברגע שיש לך את הקורס הזה אתה כל כך בולט בשטח בידע שלך שאתה נהיה כבר מוקד ידע. אתה נהיה הבן אדם שהולכים לשאול אותו. זה משהו שהוא מאוד חשוב כדי למצב את עצמך בחברה בתור “ההוא שיודע” ואז אתה יכול להתקדם.
ההבדלים ביני לבין בן אדם שלא למד את הקורס, בחברה שלי בתפקיד דומה, זה שמים וארץ. אלמלא אתה לומד את הקורס אין לך דרך למצוא את הידע הזה..היום היחידי שקרוב אליי ברמת בקיאות בתקנים, בדרישות ובכל מה שלמדנו בקורס זה רק הסמנכ”ל ביצוע של החברה שלנו.
זה משהו שהוא לדעתי חובה לכל מי שרוצה לקדם את הענף שלנו למקום יותר טוב, לבנייה יותר נכונה, בנייה יותר חכמה ויותר איכותית.

zcvOMmBR8AA-SD
נגן וידאו

מהנדסת נירוז קבלאן דאהר

צבי המלי מהנדסים בע"מ

הקורס נתן לי הרבה ידע וכלים מקצועיים שלא ידעתי לפני כן. אני חושבת שאת הקורס הזה צריך ללמד כחלק חובה מהלימודים של ההנדסה כי הוא קורס מאוד שוב ונותן הרבה ידע והרבה אינפורמציה שלא מקבלים אותו במקום אחר – כל הבדיקות, איך בודקים, איך דברים נעשים באמת.
אני חושבת שהקורס הזה הוא אחד הקורסים הכי חשובים שעשיתי ותרמו לי המון בידע.
אני מאוד ממליצה לעשות את הקורס הזה, זה קורס ליבה שסוגר הרבה פינות ומלטש את הידע שלנו בכל התחומים.

rO6Qizu_PDY-SD (1)
נגן וידאו

מהנדס מוטי אמויאל

מנכ"ל ובעלים, מ.א. ניהול וייעוץ הנדסי

אם אתה עובד בביצוע ואתה מעוניין להכיר יותר טוב את התחום שאתה אמור בעצם לדלבר ולתת ללקוח שלך, זה בהחלט שווה להבין מאיפה, מה מקור הכוח של התקנות, תקנים והדרישות בעצם והמוצר המוגמר שאתה אמור לתת ללקוח שלך. ברגע שאתה תהיה יותר מודע יהיה לך הרבה יותר קל לעמוד גם מול לקוחות ולהסביר להם וזה נשמע הרבה יותר טוב.
אני ממליץ בחום על הקורס לכל מי שרוצה להעמיק את הידע שלו, לרכוש כלים ולהתפתח בתחום.

NGHFPSnqXd0-SD
נגן וידאו

מהנדס אופיר פרי

מנהל מחלקת בינוי, בנק לאומי

הקורס מאוד מעשיר, נותן לי אפשרות לתת פוקוס יותר נכון בכל מיני דברים שאני נתקל בהם בחיי היום יום, בפרויקטים שאנחנו מבצעים, וגם נותן לי אפשרות יותר נכונה לחנוך ולכוון את העובדים שלי, בהתאם למה שלמדתי בקורס. זה קורס מאוד מאוד רחב מבחינת הידע שהוא נותן ונקרא לזה גם עדכניות המידע ואיך שמלמדים, בוא נגיד גם עוד 5-10 שנים אני אדע להתמודד אם יש שינויים בתקנים בהתאם למה שלמדתי בקורס.
אני מרגיש שהוא כיסה לי הרבה פערי ידע ובהחלט הקפיץ את הרמה המקצועית.

a7ReqM_Na0k-SD
נגן וידאו

הנדסאי דודי בן הרוש

ש. גרינברג יזמות ובנייה בע"מ

בקורס הזה למדתי פרקטית איך לטפל בליקויים, איך לבדוק אותם, איך להגיב להם, מה נחשב ליקוי, מה לא נחשב ליקוי. אני מרגיש גם מהסביבה הקרובה שלנו, של המהנדס של החברה, של מנהלי פרויקטים, שבעצם הקורס הזה הוסיף לי המון ידע, הם באים, מתייעצים איתי על כל מיני נושאים, על דוחות שאנחנו מקבלים, כיצד להגיב להם, האם זה תקני, האם זה לא תקני.
אחרי הקורס אני מרגיש שהמקצועיות שלי עלתה כמה דרגות למעלה.

T38T6aSGLS8-SD
נגן וידאו

מהנדס אורי שרון

אשל הירדן יזום ובנין בע"מ

בכל שנותיי בטכניון וכמנהל פרוייקט בשטח, מעולם לא נחשפתי ולא הכרתי את הידע והתקנים המופיעים בקורס.
חשוב שיהיה את הידע הזה לכל מהנדס.

f0hH0Vx0UNE-SD
נגן וידאו

מהנדס אשרף עבדאללה

א. שדה פרוייקטים

קורס חובה לכל מהנדס שעובד בענף.
אנחנו עובדים אבל לא יודעים מה התקנים אומרים, מה הדרישות.
הקורס נותן לך את הכלים להסביר לקבלן איך הוא צריך לעשות את העבודה שלו בשביל שאיכות הבנייה תעלה.
אני המלצתי לכל החברה שיעשו את הקורס, זה קורס חיוני לכל מהנדס שעובד במקצוע.

6ynzdPpSFfE-SD
נגן וידאו

מהנדס ויטלי מורוזוב

בדק בית הדס

שאני נכנס לדירות ואני מתנהל מול מנהלי העבודה, מהנדסים או מנהלי הפרוייקטים, אני רואה שחלק מהדברים הם לא יודעים ומבצעים בדיקות בצורה ממש לא תקינה. אז אני ממליץ לקחת את הקורס כי הוא נותן ידע.

PZXFIGWeGA8-SD
נגן וידאו

מהנדס דוד מורוזוב

מהנדס ביצוע, דונה

הקורס הזה קידם את המקצועיות שלי מבחינת הביצוע, אם יש לי עכשיו בעיה שעולה בשטח, בפן של הביצוע, אז אני יודע לתת לה מענה במקום. לא צריך ללכת ולבדוק עם יועצים, עם אדריכלים וכו’ כי זה באמת נותן את הידע הרב הזה, את הכלים יותר נכון, שאתה יכול לשלוף את זה מהכיס ולתת פתרון ישר. אם זה לרצף, אם זה לטייח, אם זה לאינסטלטור ואם זה לחשמלאי, לתת מענה בשטח.
הקורס הזה לפי דעתי נותן מקפצה מבחינה מקצועית בשוק העבודה שלנו, מקפצה ב-5-6 דרגות.

NFXFBXQoaYA-SD
נגן וידאו

מהנדס עדן זוארץ

מהנדס ביצוע, קבוצת נחמיאס יזום והשקעות בע"מ

בזכות הקורס אתה מקבל “סיי” מול הקבלנים, אתה בא מעמדה של כוח, למה? כי אתה בעצם יודע, הקורס ממקצע אותך באיך להתמודד עם התקן ואיך בעצם לקבל את הכוח המקצועי שאתה לוקח מהתקן, באותה מידה שאתה מוצא ליקוי, אתה יכול למנוע ליקויים בפרויקט העתידי שלך בתחום הביצוע והתכנון.
הקורס הזה חד משמעית העלה את הרמה ההנדסית שלי. בוא נגיד שאפשר להגיד אפילו מעל 50%, זה הגיע למצב שאני עובד בחברה והמהנדס חברה שלי או מנהלי פרויקטים אחרים מתקשרים אליי לשאול אותי מה אני עושה במצב כזה וכזה ויש לך בעצם את הכוח, את הידע, לתת להם את המענה.

eqpUuRgRyX0-SD
נגן וידאו

מהנדס עבד אלהדי עמאשה

נ.ר.ש.א לבניין והשקעות בע"מ

מה שלמדתי בקורס, זה כל הגישה לתקנים, אני עכשיו מתחבר יותר לתקנים, אני יודע כל חומר וכל בדיקה וכל מקרה שאני פוגש אותו בשטח או עם דיירים אני יודע איפה לחפש ואיזה תקן בצורה מאוד מפורטת וברורה.
ההבדל ביני לבין מהנדסים שלא למדו את הקורס, אחד, אני חושב שלפי הניסיון שלי בשטח, יש הרבה דברים שהם שמועות, שהם לא באמת תקניים או באים מתקן.. עכשיו אני עובד לפי תקן, לפי המקור. יש לי את האמת על הדף, על הנייר, כתובה, חתומה, לא שמועות. שתיים, אני חושב שיש לי מרחב חשיבה יותר רחב משלהם.

הקורס נתן לי כוח וידע שלא הייתי רוכש אותו בשנים אם לא הייתי לומד את הקורס הזה.

yAhsTpkB4QE-SD
נגן וידאו

הנדסאי דמיטרי אברמוביץ’

מנכ"ל ובעלים איתן גרופ

השיפור במקצועיות שלי זה בעצם שהרבה יותר קל לי לדבר עם מתכננים בשפה משותפת ואז אני יורד איתם לשטח, אומר להם מה לעשות, איך תקני, איך לא תקני.
אתה ניראה הרבה יותר מקצועי מול הקבלן כשאתה מדבר איתו ומראה לו שככה רשום בתקן, ככה זה אמור להיות.

פתאום מתחילים להתקשר אליך ולשאול שאלות, מה התקן אומר, איך בודקים את זה ואיך בודקים את זה ואז אתה מפנה אותם לתקנים מסוימים, אומר להם אתה יכול לבדוק את זה בתקן ככה, התקן מדבר ככה. זה באמת, אתה מרגיש שפתאום אתה נהיה מעל הידע של האנשים מסביבך וזה נותן באמת הרגשה טובה.

xT-Gj5CRekI-SD
נגן וידאו

מהנדס נדב דגא

רוש בריא 38 בע"מ

אני יכול להגיד שהקורס תרם לי רבות בנושא התקן, כל הנושא של החוקים, תקנות,

אני חושב שהקורס הזה ממקד אותך בדיוק לתכנים הנכונים. הוא פוגע בול בדיוק בליקויים שעולים במהלך מסירת הדירה.
אצלי בחברה כל המהנדסים ללא יוצא מן הכלל עוברים את הקורס הזה, אנחנו דואגים ליישם את זה, ללמוד תוך כדי תנועה כל הזמן ורואים את זה פשוט בפועל באתרי בנייה, רואים את זה במסירת דירות, בין היתר גם רואים את זה בשיפור התכנון עצמו.
לדעתי זה קורס חובה.

pMD_xlWYfc8-SD
נגן וידאו

הנדסאי דובי האס

אתה פתאום מגלה דברים שלא ידעת שהם קיימים בכלל, ופתאום אתה מבין ‘אה מישהו פה עבד לא לפי התקן’.
אני מדבר עם אנשים, פתאום אנשים קולטים שאתה מבין משהו, פתאום אנשים מתחילים להקשיב, וגם כאלה שחושבים שהם מבינים ואתה מסביר להם איפה הם טועים, אז אתה סותם פיות.

0Y74Qy6NdzY-SD
נגן וידאו

מהנדס חנן קזאז

ניהול ופיקוח ופרוייקטים

יש המון מנהלי פרויקטים, מהנדסי חברה, שגם כשהם ניגשים מסתבר שהם לא יודעים בדיוק מה לבדוק ואיך לבדוק ואני נתקל בזה ביום יום, וכשאין שליטה בתקנות ובתקנים מבצעים עבודה שהיא שגויה
הקורס שינה את המקצועיות שלי ביום יום, אם זה בשטח כשאני יורד לפועלים ופתאום מישוריות של קיר או אנכיות של קיר שפעם כולם חשבו שזה להצמיד פלס, אז זה כבר לא ככה, היום אני כבר יודע איך לגשת, לנבור בתקנים, וכל תשובה היא מגובה בתקן.

NaYHt0X4Wyk-SD
נגן וידאו

הנדסאי ברק זאנגי הכהן

ביום יום עלו כל מיני שאלות בתכנון, בבנייה, תקינה ואני הייתי הכתובת הזמינה והמיידית לכל הנושא הזה ולחיפוש. שאר האנשים די איבדו ידיים ורגליים בתחום ובאמת כל שאלה שהייתה אם בגדלים של מעקות, בנושאים שקשורים לתקנות החשמל, בנושאים שקשורים לשטח חדרים, פנו אליי וידעתי איפה לחפש ולמצוא.
הקורס הזה נותן לך “פוש” מאוד חזק ומוביל אותך לעשייה הרבה יותר מקצועית.

lu3M571LgnA-SD
נגן וידאו

מהנדס בוריס דנילנקו

מנהל הבטחת איכות ומנהל אזור, איליקון בע"מ

אני מרגיש שיפור ביחס ובהתייחסות של המזמינים וקולגות שלי מכל הפרויקטים מסביבי, שיוצרים איתי קשר ומתייעצים איתי בכל נושא ונושא. בהיבט של מתן תשובות ופתרונות והתאמה של דרישות הפרויקט לדרישות המזמין, ובכך המזמין רואה את המקצועיות שלך והרצון להיצמד ולהישמע להמלצות שלך וכמובן לקחת אותך יחד איתו בשאר הפרויקטים. התגובות מתקבלות באופן מקצועי והן הוכחות יסוד מאחורי ההמלצות שאתה נותן.

wlFsvA11aQs-SD
נגן וידאו

מהנדס מאור דוד

מפקח, בית קידר הנדסה

נרשמתי לקורס כי נחשפתי לזה שבעצם הרבה מהחומר שאני מקבל והרבה מהידע שאני מקבל הוא מאנשים שאני צריך לסמוך על האמינות שלהם בידע שלהם מול התקנים עצמם. זאת אומרת לא היה לי איזשהו מקור לדעת אם מה שאני עושה הוא באמת עומד בתקנות או לא עומד בתקנות. מאז שהתחלתי ללמוד את הקורס יש לי היום מקור ידע ואם אני נתקל באיזושהי סיטואציה שבה אני בספק אני מיד הולך, ויודע איך לשלוף את החומר מהתקן.
תעשו טובה לעצמכם ותרשמו לקורס הזה, אתם תודו לכולם אחר כך.

F4NpXQ9xqf0-SD
נגן וידאו

הנדסאי רמי גזית

מנהל איכות, עומר הנדסה

כשבונים ללא הידע הנדרש, הבסיסי הזה, אז בונים בצורה שהשוק בונה, השוק בונה עם בעיות, אנחנו רוצים לשפר את המצב של הענף שלנו ויש פה תקווה גדולה להתמקצעות של הרבה אנשים.
המקצועיות פה עולה בקורס הזה לאין ערוך, ואפשר להתמודד עם אירועי המקצוע בקלות.

vgR7-Phju7E-SD
נגן וידאו

מהנדס נעם לנגהם

נ. לנגהם הנדסה בע"מ

אני מהנדס אזרחי, סיימתי בטכניון בשנת 2000. לפני שנה חשבתי שאני עם ידע כמעט מלא בכל מה שקשור לבנייה, לתקנים וכו’, אני מתבייש אולי לומר כמה ידע חסר היה, והקורס הזה באמת השלים לי הרבה פערים, הרבה דברים שבאמת לא ידעתי. עם כל הכבוד לתואר בטכניון לא מכינים אותך לדברים כאלה והקורס הזה ממש ממלא את כל החסר.

אני מאמין שהקורס הזה יוכל לתרום בהחלט לשיפור האיכות של הבנייה בארץ. ברגע שיהיו מספיק מהנדסים, הנדסאים, אדריכלים, בוגרי הקורס, אין לי ספק שהאיכות תוכל גם לעלות מול הקבלנים.