מלוחם פצוע עם רגליים משותקות למהנדס בדק בית מצליח עם מאות לקוחות

סיפורו של מתן הוא עדות מרגשת לכוח הרצון האנושי ולאפשרות לשקם את החיים גם אחרי פציעה קשה. הוא מוכיח שהשילוב של נחישות, תמיכה והכשרה נכונה יכול להוביל לטרנספורמציה של ממש – מלוחם פצוע קשה לאיש מקצוע עצמאי שמגשים את עצמו יום-יום.

מתן תמיד חלם על קריירה צבאית מפוארת. הוא שאף להגיע ליחידות המובחרות ביותר ולהתקדם כמה שיותר. אבל ב-24.10.2012, במהלך פעילות צבאית, חייו השתנו לנצח. “נפצעתי במהלך פעילות, שברתי את עמוד השדרה, הייתי משותק אגן ומטה”, הוא נזכר. הפציעה הקשה הותירה אותו חסר אונים, וחשש שכל חלומותיו נגדעו באחת.

מהפציעה לשיקום - המסע לקום שוב על הרגליים:

לאחר הפציעה עבר מתן שיקום ארוך ומפרך כדי ללמוד ללכת שוב: “הייתי בשיקום ממושך ממש כדי ללמוד ללכת מחדש”, הוא מספר. למרות התחזיות העגומות של הרופאים, מתן לא ויתר: “האמנתי בכל ליבי שאני אחזור ללכת, שאני חוזר להזיז את הרגליים. אני ממש השקעתי בזה. כל שנייה נתונה חשבתי איך אני מזיז את הרגליים למרות שהרגליים משותקות”.

תמיכה בלתי נדלית שקיבל מעמותת ״בלב אחד״ ומהמנטור האישי שליווה אותו בכל צעד הייתה קריטית. “הכרתי אנשים מדהימים שממש רוצים לשקם אותך, זאת אומרת לכל פצוע יש את המנטור שלו שמוביל אותו לדרך שבה הוא בוחר ללכת”. אמונה זו, יחד עם העבודה הקשה והתמיכה שקיבל, הובילו בסופו של דבר לרגע המיוחל בו שוב עמד על רגליו.

צעדים ראשונים בעולם הבנייה:

עם סיום לימודיו המקצועיים, שידכה העמותה את מתן לעבודה בחברת בנייה כמהנדס ביצוע. במהלך שנתיים בתפקיד זה, הוא למד להכיר מקרוב את תהליכי הבנייה ואת החשיבות הקריטית של בקרה צמודה לאורך כל הדרך. “יצא לי להיתקל במקרים שבגלל שלא בוצעה בקרה או בדיקה על תהליך העבודה אז היו המון ליקויים והליקויים האלה מתגלים רק בסוף“.

אבל לאחר תקופה הרגיש מתן שמיצה את עצמו. משהו בפנים דחף אותו להמשיך ולהתפתח. “באיזשהו שלב במהלך העבודה הרגשתי שהגעתי למיצוי ואני רוצה לצאת למשהו גדול יותר, שאני מרגיש שאני יכול יותר, שאני רוצה יותר גם בפן הכלכלי וגם בפן המקצועי“.

לזהות את ההזדמנות – המעבר משכיר לעצמאי:

קורס המומחים לבדיקת איכות מבנים וחוות דעת מומחה פגש את מתן בדיוק בזמן. מתן ראה בו את ההזדמנות שחיכה לה. “כשראיתי את הקורס הבנתי שזה בדיוק מה שאני צריך כדי באמת לקפוץ שלב אחד קדימה לקבל את הכלים כדי להצליח להגשים לעצמי את השאיפה להתקדם ולהתפתח מקצועית”.

ההחלטה להשקיע בעצמו ובהתפתחותו המקצועית הייתה מהלך מנצח. הקורס לא רק נתן למתן ארגז כלים מקצועי מקיף, אלא גם בנה לו את הביטחון לצאת לדרך עצמאית.

הסוד מאחורי הביטחון של מתן לצאת לעצמאות טמון בידע הייחודי שרכש בקורס. בעוד שהרוב המוחלט של העוסקים בענף הבנייה לא מכירים את דרישות התקנים, התקנות והחוקים הרלוונטיים לעבודתם, שכן הם אינם נלמדים במסגרות הלימודים האקדמאית, הקורס מעניק למשתתפיו בדיוק את הידע הקריטי הזה.

בקורס מתן למד את כל דרישות התקנים, התקנות והחוקים לכל העבודות, התמקצע בשימוש בכלי הבדיקה המתקדמים ביותר, ורכש את הכישורים לנסח חוות דעת ברמה המשפטית הגבוהה ביותר.
אבל מעבר לכך, הוא פיתח ביטחון איתן ביכולותיו – בבדיקות שהוא מבצע, במסקנות שהוא מסיק, וביכולתו לספק ללקוחותיו חוות דעת שלא משאירות ברירות לקבלנים לתקן.

בענף שבו חוסר הידע הוא כה נפוץ, הופך הידע למקור של יתרון תחרותי אדיר. זו הסיבה שבוגרי הקורס, כמו מתן, יכולים לצאת לשוק בביטחון ולהגשים את הפוטנציאל המקצועי והכלכלי הטמון בהם. עם הכלים שרכשו, הם מסוגלים להציע ללקוחות רמת שירות ומקצועיות שמעטים יכולים להתחרות בה, מה שהופך אותם לשחקנים מובילים בתחום. ניתן לראות זאת בנתון הבא: שנתיים וחצי מסיום הקורס מתן בדק כבר מעל 1,000 יחידות דיור!

“המעבר משכיר לעצמאי הוא בעצם השינוי המשמעותי שקרה לי בעקבות הקורס”, הוא מספר. “אי אפשר להשוות בין המעמד שלי כשכיר לבין המעמד כעצמאי, לא מבחינת ניהול הזמן, לא מבחינת הפרנסה וכבעל משפחה זה משנה את חוקי המשחק“.

החופש לנהל את הזמן והחיים שלו, להקדיש זמן למשפחה ולתחביבים, ולראות את העסק שלו צומח ומשגשג, העניקו למתן סיפוק עצום. “אני אחראי על היום שלי, אני שולט בהכנסות שלי גם כלכלית, גם זמן פנוי להתעסק בדברים שחשובים לי כמו משפחה, ותחביבים וחברים. וזה בדיוק מה שרציתי”.

מציאת הסיפוק וההגשמה בענף הבנייה:

אבל מעבר להצלחה האישית, מתן מוצא משמעות עמוקה בעבודתו. “שמגיעה משפחה ששמה את כל מה שיש לה לטובת רכישת הדירה, והמקום שלנו כל כך משמעותי על מנת שהם יקבלו בעצם את המוצר שעליו הם שילמו, ואני יודע שנתתי את כל כולי למען הבדיקה של הבית שלהם  אין סיפוק גדול מזה, זה סיפוק ענק. ואני את שלי עשיתי”.

סיפורו יוצא הדופן של מתן מוכיח שלא משנה מאיפה מתחילים ואיזה קשיים עומדים בדרך – בעזרת כוח רצון, יוזמה והכשרה מתאימה, כל אחד יכול לחולל מהפך אדיר בחייו. הוא מהווה השראה לכל מי שחולם על חיים של עצמאות, הגשמה ומשמעות.

אם מצאת קווי דמיון לשאיפות שלך
אז למה שלא תהיה אתה סיפור ההצלחה הבא?
השאר פרטים עכשיו:

ובוא נדבר על איך גם אתה יכול
לשנות את חוקי המשחק,
לנהל את הזמן שלך ולהרוויח הרבה יותר
בדיוק כמו מתן!

אם מצאת קווי דמיון לשאיפות שלך
אז למה שלא תהיה אתה סיפור ההצלחה הבא?
השאר פרטים עכשיו:

ובוא נדבר על איך גם אתה יכול
לשנות את חוקי המשחק,
לנהל את הזמן שלך ולהרוויח הרבה יותר
בדיוק כמו מתן!